Balıkesir çekici, yol yardım hizmetinden oto çekici hizmetlerine kadar tüm kurtarma, araç çekici işlerinde profesyonel destek vermektedir. Yolda kaldığınızda, aracınız arıza yaptığında araç kurtarma hizmeti sunan Çekici 365, son model araçlarla 7/24 güvenilir hizmet sunmaktan gurur duymaktadır.

Çekici hizmetini sunmuş olduğumuz araçlarımızın bakımlarını düzenli aralıklarla gerçekleştiriyoruz. Bu da firmamızın daha güvenilir ve daha sağlıklı bir şekilde oto kurtarma hizmetini sunmasına olanak sağlamaktadır.

Araç Çekici Hizmetlerinde 7/24 kaskolu taşımanın güvenliğini yaşayın…

Balıkesir çekici hizmetleri

 

Aracınız arıza yapmış, yolda kalmışsanız, öncelikle aracınızı güvenli bir bölgeye çekerek park edin ve hemen Çekici 365’i tıklayın. Gerisini en güvenli ve ekonomik yolla biz halledelim. Balıkesir çekici ve oto kurtarma olarak sunduğumuz hizmetler;

 1. Araç çekici hizmetleri
 2. Oto çekici hizmetleri
 3. Motosiklet çekici hizmetleri
 4. Tekne taşıma hizmetleri
 5. Karavan taşıma hizmetleri
 6. Sıfır araç taşıma hizmetleri
 7. Ağır araç taşıma hizmetleri

Çekici hizmetinde dikkat etmeniz gerekenler

 • Aracınızı güvenli bir şekilde park edin.
 • Diğer sürücülerin arızalı aracınızı fark etmelerini sağlayın.
 • Dörtlülerinizi yakın
 • Aracınız kaskolu ise öncelikle sigorta şirketinizi aramayı unutmayın.
 • İster Whatsapp’tan KONUMUNUZU göndererek, isterseniz ARAYARAK bize ulaşın.
 • Çekici hizmeti olarak en uygun ve en ekonomik yolla aracınızı dilediğiniz noktaya güvenle teslim edelim.

Balıkesir çekici hizmeti için bilmeniz gerekenler

 • Arıza yapan aracınızı önce kendiniz kontrol edin. Genel olarak yolda kalma sebepleri şunlardır:
 • Arabanın su kaynatması, hararet yapması. Herhangi teknik bir arıza yoksa çözüm arabayı biraz dinledirmek ve soğumasını beklemektir.
 • Lastiklerin havası inmiş olabilir. Yola çıkmadan önce ve çıktıktan sonra mutlaka lastiklerinizin basıncını kontrol edin. Eğer lastiğin basıncı düşmüşse en yakın benzinlikte lastiğinizin havasını kontrol ettirin.

 

Balıkesir çekici hizmetleri

Balıkesir çekici olarak, Balıkesir ve ilçelerinde çekici hizmeti verdiğimiz bölgeler, Edremit, Ayvalık, Susurluk, Bandırma, Marmara, Kepsut, Dursunbey, Altıeylül, Burhaniye, İvrindi, Savaştepe, Manyas, Havran, Bigadiç, Karesi, Sındırgı, Gömeç, Gönen, Erdek ve Balya bölgelerinde her türlü aracınızın çekimi, taşınması işini en uygun fiyatla gerçekleştiriyoruz.

Balıkesir çekici Hizmeti Bölgeleri

Gönen çekici

Gönen çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Körpeağaç, Ilıcak, Saraçlar, Balcıdede, Gaybular, Dumanalan, Taştepe, Hafızhüseyinbey, Köteyli, Çınarpınar, Hodul, Kavakoba, Plevne, Üzümlü, Rüstem, Fındıklı, Ayvalıdere, Balcı, Şaroluk, Gökçesu, Armutlu, Üçpınar, Çığmış, Kınalar, Tırnova, Killik, Küpçıktı, Ulukır, Çakmak, Çınarlı, Ilıcaoba, Gelgeç, Turplu, Tuzakçı, Karasukabaklar, Kocapınar, Bostancı, Hasanbey, Akçaali, Alaettin, İncirli, Sarıköy, Çatak, Kalfaköy, Yürükkeçidere, Gündoğan, Alacaoluk, Söğüt, Bakırlı, Ekşidere, Suçıktı, Kavakalan, Dereköy, Akçapınar, Kalburcu, Çobanhamidiye, Karaağaçalan, Keçeler, Yeniakçapınar, 100.yıl, Osmanpazar, Pehlivanhoca, Altay, Korudeğirmen, Malkoç, Çiftlikalan, Koçbayır, Kurtuluş, Buğdaylı, Çalıoba, Reşadiye, Çifteçeşmeler, Karalarçiftliği, Küçüksoğuklar, Hacıvelioba, Tütüncü, Ortaoba, Paşaçiftlik, Çalıca, Gönen, Beyoluk, Kumköy, Dışbudak, Büyüksoğuklar, Tahtalı ve Sebepli bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Erdek çekici

Erdek çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Harmanlı, Aşağıyapıcı, Atatürk, Halitpaşa, Yukarıyapıcı, Tatlısu, Ormanlı, Karşıyaka, Poyrazlı, Balıklı, Doğanlar, Erdek, Alaettin, Ocaklar, Sahil, İlhan, Kestanelik, Hamamlı, Narlı, Çakıl, Şahinburgaz, Ballıpınar, Paşalimanı, Yalı, Zeytinli, Belkıs, Turan, Çeltikçi ve Tuzla bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Edremit çekici

Edremit çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Kadıköy, Turhanbey, Edremit, Ortaoba, Kızılkeçili, Akçay, Güre, Narlı, Altınkum, Güre Cumhuriyet, Bostancı, Mehmetalan, Pınarbaşı, Yaşyer, Çamcı, Yolören, Camivasat, Cennetayağı, Darsofa, Hacıtuğrul, Atatürk, Avcılar, İskele, Şahindere, Çamlıbel, Eroğlan, Beyoba, Altınoluk, Yaylaönü, Tuzcumurat, Kapıcıbaşı, Cumhuriyet, Gaziilyas, Hekimzade, Kavlaklar, Doyran, Tahtakuşlar, Hamidiye, Soğanyemez, Arıtaşı, Zeytinli, Hacıarslanlar, Dereli, Çıkrıkçı, Gazicelal ve İbrahimce bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Avrupa Yakası çekici

Ayvalık çekici

Ayvalık çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Çamoba, Altınova, 150 Evler, Murateli, Ayvalık, Kırcalar, Küçükköy, Çakmak, Karaayıt, Gazi Kemal Paşa, Alibeyadası, Zekibey, Ali çetinkaya, Fevzipaşa-vehbibey, Türközü, Mutlu, Akçapınar, Beşiktepe, Kazım Karabekir, Tıfıllar, Fethiye, Namık Kemal, Hacıveliler, Mithatpaşa, Yeni, Üçkabaağaç, Hayrettinpaşa, Odaburnu, Hamdibey, Sahil Kent ve Sakarya bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Susurluk çekici

Susurluk çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Yağcı, Balıklıdere, Kulat, Karşıyaka, Asmalıdere, Sultançayır, Eminpınarı, Karaköy, Susurluk, Han, Kışla, Orta, Sultaniye, Yeni, Kayıkçı, Bozen, Karapürçek, Göbel, Buzağılık, Duman, Gökçeağaç, Paşaköy, İclaliye, Yaylaçayır, Alibey, Gökçedere, Kayalıdere, Kiraz, Odalıdam, Reşadiye, Danaveli, Beyköy, Muradiye, Ümiteli, Babaköy, Kocapınar, Sülecek, Demirkapı, Ilıcaboğazı, Kepekler, Okçugöl, Söve, Ömerköy, Kalfaköy, Burhaniye, Yıldız, Şeker, Dereköy, Söğütçayır, Aziziye, Yahyaköy, Günaydın, Kurucaoluk, Ekinlik ve Gürece bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Bandırma çekici

Bandırma çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Yeşilçomlu, Paşakent, Paşakonak, Bereketli, Dere, 17-sep, Bentbaşı, Sunullah, Levent, Beyköy, Dedeoba, Kuşcenneti, Misakça, Haydar çavuş, Orhaniye, Edincik, 100.yıl, Çakılköy, Yeniyenice, Doğanpınar, Ayyıldız, Dutliman, Doğa, Ergili, Bandırma, Aksakal, Çarıkköy, Paşamescit, Akçapınar, Yenice, Yeniziraatli, Çalışkanlar, Doğruca, Günaydın, Ömerli, 600 Evler, Mahbubeler, Yeni, Erikli, Yenisığırcı, Aydıncık(edincik) ve Bezirci bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Marmara çekici

Marmara çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Avşa, Topağaç, Okullar, Asmalı, Saraylar, Deniz, Gündoğdu, Cumhuriyet, Ekinlik, Yiğitler ve Marmara bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Kepsut çekici

Kepsut çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Kayaeli, Camiiatik, Küçükkatrancı, Karacaören, Kalburcu, Dalköy, Kepsut, Servet, Büyükkatrancı, Kepekler, Örencik, Sarıçayır, İsaalan, Nusret, Şeremetler, Dereli, Karagöz, Karahaliller, Kayacıklar, Mestanlar, Sayacık, Bektaşlar, Beyköy, Akçakertil, Mahkeme, Piyade, Eyüpbükü, İhsaniye, Yenice, Akçaköy, Yoğunoluk, Mehmetler, Yaylabaşı, Tilkicik, Yeşildağ, Mezitler, Seçdere, Bükdere, Göbel, Camiicedit, Kasapzade, Alagüney, Çalkandil, Saraç, Tekkeışıklar, Tuzak, Bağtepe, Gökköy, Sarıfakılar, Recep, Mahmudiye, Ovacık, Darıçukuru ve Osmaniye bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Dursunbey çekici

Dursunbey çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Gazellidere, Beyel, Şabanlar, Mahmudiye, Karamanlar, Çakırca, Durabeyler, Kavakköy, Küçükler, Aşağımusalar, Hasanlar, Saçayak, Çınarköy, Veliler, Büyükakçaalan, Sakızköy, Çanakçı, Kuzköy, İstasyon, Kurtlar, Reşadiye, Sarnıçköy, Karakaya, Taşpınar, Kavacık, Naipler, Hacıahmetpınarı, Alaçam, Çelikler, Ericek, Hacıömerler, Kızılöz, Gökçedağ, Kazimiye, Gölcük, Vakıf, Işıklar, Dereköy, Selimağa, Hindikler, Adaören, Süleler, Akçagüney, Çaltıcak, Hamzacık, Çatalçam, Cebeci, Göbül, Resüller, Poyracık, Turnacık, Çiftçi, Hacılar, Yukarımusalar, Hopanlar, Boyalıca, Sebiller, Delice, Kumlu, Sinderler, Beyce, Karapınar, Dursunbey, Kızılcadere, Doğancılar, Tepeköy, Umurlar, Odaköy, İsmailler, Tafak, Çamköy, Bayıryüzügüney, Bozyokuş, Aziziye, Karyağmaz, Karagöz, Sarısipahiler, Kardeşler, Tezlik, Dada, Arıklar, Örenköy, Kireç, Çakmak, Güğü, Hondular, Şenköy, Meydançayırı, Mıcırlar ve Sağırlar bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Altıeylül çekici

Altıeylül çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Ataköy, Çandır, Çakıllık, Çiftçidere, Karaman, Dereköy, Karakavak, Küçükbostancı, Kirazköy, Hacı Ilbey, Gaziosmanpaşaosb, Kozderegüvem, Kasaplar, Büyükbostancı, Yenice, Aslıhantepeciği, Türkali, Sütlüce, Beşpınar, Dişbudak, Bereketli, Ovaköy, Gökköy, Aynaoğlu, Macarlar, Yeşiller, Konakpınar, Altıeylül, Ayvatlar, Kürse, Akçaköy, Turnalar, Kılcılar, Bahçedere, Aslıhan, Bağalan, Karamanlar, Kuşkaya, 1.gündoğan, Aliağa, Kesirven, Paşaköy, Gündoğan, Bayat, Dallımandıra, Halalca, Gümüsçesme, Gökçeören, Tayyipler, Dereçiftlik, Selimiye, Ertuğrul, Kozören, Nergiz, Yeşilyurt, Çamköy, Ortamandıra, Kirazpınar, Taşpınar, Küpeler, Karakaya, Kutludüğün, Boğatepe, İnkaya, Meryemdere, Çınarlıdere, Çiftlikköy, Sarıalan, Çukurhüseyin, Yıldız, Pamukçu, Karabeyler, Taşköy, Orhanlı, Gaziosmanpaşa, Dedeburnu, Ayşebacı, Balıklı, Ovabayındır, Köylü, Gaziosmanpaşa Osb, 2.gündoğan, Plevne ve Hasan Basri çantay bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Burhaniye çekici

Burhaniye çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Ören, Cumhuriyet, Yaylacık, Karadere, Hacıbozlar, Yabancılar, Hürriyet, İskele, Şahinler, Hisarköy, Burhaniye, Çallı, Şarköy Osb, Kuyucak, Yunuslar, Kuyumcu, Çamtepe, Ağacık, Çoruk, Börezli, Damlalı, Geriş, Mahkeme, Öğretmenler, Kocacami, Hacıahmet, Kırtık, Avunduk, Dutluca, Bahadınlı, Bahçelievler ve Pelitköy bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

İvrindi çekici

İvrindi çekicimiz Evciler, Gebeçınar, İvrindi, Kınık, Yürekli, Kuşdere, Çukurlar, Küçükılıca, Kayapa, Kurtuluş, Osmanköy, Küçükyenice, Kışladere, Büyükılıca, Döşeme, Soğanbükü, Aşağıkaleoba, Sofular, Bedrettin, Sakarya, Eriklikömürcü, Geçmiş, Çukuroba, Gömeniç, Demirciler, Sarıpınar, Ayaklı, Kıpıklar, Korucu, Gözlüçayır, Kocaeli, Susuzyayla, Gökçeler, Kiraz ören, Bozören, 7-sep, Büyükfındık, Büyükyenice, Kocaoba, Yeşilköy, Çiçekli, Kaşağıl, Okçular, Sarıca, Hüseyinbeyobası, Çelimler, Çobanlar, Kına, Akçal, Yukarıkaleoba, Yaren, Hacıahmetler, İkizce, Taşdibi, Ilıcakpınar, Mallıca, Gökçeyazı, Karaçepiş ve Yağlılar bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Savaştepe çekici

Savaştepe çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Dikmeler, Yeşilhisar, Sarısüleymanlar, Yolcupınarı, Fatih, Çavlı, Çiftlikdere, Eğerci, Karacalar, Kurudere, Minnetler, Söğütlügözle, Tavşancık, Sıtmapınar, Yunakdere, Çukurçayır, Bozalan, Cumhuriyet, Hürriyet, Karaçam, Akpınar, Beyköy, Madenmezarı, Ardıçlı, Kocaören, Yukarıkaraçam, Kocabıyıklar, Hıdırbalı, Güvem, Savaştepe, Zafer, Çaltılı, Türediler, Soğucak, Söğütçük, Yazören, Yukarıdanişment, Çamurlu, Güvemküçüktarla, Kalemköy, İstiklal, Mecidiye, Aşağıdanişment, Kongurca, Karapınar, Sarıbeyler, Deveören, İsadere, Pelitcik, Koğukyurt ve Esenköy bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Manyas çekici

Manyas çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Yayla, Şevketiye, Yeni, Kalebayır, Hacıyakup, Hamamlı, Cumhuriyet, Çamlı, Çataltepe, Kalfa, Necip, Atatürk, Kubaş, Dereköy, Yeniköy, Değirmenboğazı, Salur, Manyas, Çarşı, Maltepe, Dura, Boğazpınar, Çal, Çavuşköy, Hekim, Kapaklı, Eskiçatal, Eşen, Kızık, Koçoğlu, Peynirkuyu, Tepecik, Darıca, Hacıosman, Karakabaağaç, Ören, Akçaova, Kızıksa, Kayaca, Eskimanyas, Doğancı, Işıklar, Süleymanlı, Haydar, Hacıibrahimpınarı, Çakırca, Kocagöl, Bölceağaç, İrşadiye, Erecek ve Kulak bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Havran çekici

Havran çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Kocaseyit, Havran, Eseler, İnönü, Çiğitzade, Çakmak, Kobaklar, Taşarası, Temaşalık, Küçükdere, Mescit, Sarnıç, Tarlabaşı, Karaoğlanlar, Köylüce, Ebubekir, Camiikebir, Dereören, Fazlıca, Hallaçlar, Halılar, Çakırdere, Kalabak, Karalar, Hüseyinbeşeler, Tekke, Yeni, Büyükşapçı, Büyükdere, Tepeoba, Küçükşapçı, Kocadağ, Eğmir, Hamambaşı ve Çamdibi bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Bigadiç çekici

Bigadiç çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Camii, Emek, İskeleköy, Çamköy, Bekirler, Dikkonak, Doğançam, Hamidiye, Kızılçukur, Mecidiye, Yağcıbedir, Yürücekler, Kırca, Karabahçe, Hacıömerderesi, Çağış, Değirmenli, Köseler, İlyaslar, Kadıköy, Yeniköy, Işıklar, Tozağan, Dedeçınar, Okçular, Dündarcık, Meyvalı, Orta, 4-sep, Elyapan, Yukarıçamlı, Aşağıgöcek, Abacı, Adalı, Çayüstü, Aşağıçamlı, Küçükyeniköy, Kargın, Çekirdekli, İğciler, Alanköy, Çıtak, Çömlekçi, Çavuş, Fethibey, Hisarköy, Yolbaşı, Yeşildere, Bademli, Beğendikler, Topalak, Özgören, Yağcılar, Bigadiç, Yukarıgöçek, Bozbük, Çeribaşı, Kuyu, Durasılar, Davutça, Altınlar, Kayalıdere, Kürsü, Başçeşme, Emirler, Kozpınar, Davutlar, Turfullar, Kalafat, Kayırlar, Servi, Salmanlı, Osmanca, Babaköy, Çaldere, Akyar, Esenli, Güvemçetmi, Balatlı, Okçularyeri ve Panayır bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Karesi çekici

Karesi çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Deliklitaş, Kamçıllı, Yağcılar, Akıncılar, Davutlar, Ovacık, Adnan Menderes, Hacı Ismail, Naipli, Atatürk, Maltepe, Yaylacık, Mirzabey, Kabakdere, Yıldırım, Dumlupınar, Beyköy, Kavaklı, Ortaca, 1.oruçgazi, Fethiye, Kalaycılar, Düzoba, Şamlı, Yeniköy, Kocaavşar, Çanacık, Turplu, Tatlıpınar, Köteyli, Ege, Karakol, Büyükpınar, Hisaralan, Yeniiskender, Hisariçi, Karesi, Kızpınar, Yaylabayır, Karabeyler, İbirler, 2.oruçgazi, Eski Kuyumcular, Aygören, Çaypınar, Aktarma, 2.sakarya, Armutalan, Alacabayır, Ziyaretli, Üçpınar, Taşkesiği, Kayabey, Yeni, Toybelen, Toygar, Ali Hikmet Paşa, Boğazköy, Bakacak, 1.sakarya, Halkapınar, Karaoğlan, Kırmızılar, Yeşilova, Yeroluk, Paşa Alanı, Sakarya, Kuva-i Milliye, Vicdaniye, Çay ve Kurtdere bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Sındırgı çekici

Sındırgı çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Mandıra, Karacalar, Çakıllı, Çaygören, Kızılgür, Bulak, Rızaiye, Karaağaç, Kepez, Gözören, Çayır, Camikebir, Bayraklı, Çelebiler, Kıranköy, Cüneyt, Danaçayır, Hisaralan, Yüreğil, Kurtuluş, Mumcuköy, Çıkrıkçı, Aslandede, Çaltılı, Çoturtepe, Umurlar, Şahinkaya, Eğridere, İbiller, Sındırgı, Kertil, Yaylacık, Yusufçamı, Sinandede, Alacaatlı, Armutlu, Bükrecik, Süller, Kocabey, Çılbırcı, Alakır, İzzettin, Küçükdağdere, Derecikören, Gölcük, Şapçı, Çamalanı, Işıklar, Devletlibaba, Karakaya, Camicedit, Kozlu, Kocakonak, Yaylabayır, Kocasinan, Pelitören, Kürendere, Pürsünler, Çavdaroğlu, Karagür, Dedeler, Yolcupınar, Osmanlar, Büyükdağdere, Düğüncüler, Emendere, Düvertepe, Alayaka, Aktaş, Eşmedere, Akçakısrak, Kınık, Küçükbükü, Ormaniçi ve Taşköy bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Gömeç çekici

Gömeç çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Ulubeyler, Dursunlu, Yaya, Kemalpaşa, Hacıhüseyinler, Kuyualan, Karaağaç, Kobaşlar, Gömeç, Mithatpaşa, Hacıosman, Keremköy ve Kumgedik bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Balya çekici

Balya çekici ve kurtarıcı hizmet bölgelerimiz; Çamucu, Örenköy, Narlı, Karacahisar, Medrese, Doğanlar, Dereköy, Habipler, Patlak, Yazlık, Çakallar, Mancılık, Semizköy, Kaşıkçı, Farsak, Koca Camii, Alidemirci, Bengiler, Danişment, Kayapınar, Müstecap, Dörtyol, Değirmendere, Çiğdem, Yarışalanı, Yenikavak, Koyuneri, Kayalar, Balya, Enverpaşa ve Akbaş bölgelerinde en ekonomik hizmeti en hızlı sürede vermektedir.

Çekici 365 Hakkında

Balıkesir çekici olarak 2002 yılından bu yana tüm beklentilerinize cevap vermek için durmadan çalışıyoruz. Amacımız, sizlere harika bir müşteri deneyimi ve olağanüstü değere sahip hizmetler sunmaktır.

Yaptığımız tüm oto çekici, yol yardımı, araç çekici, oto kurtarıcı çalışmalarında iş sağlığı ve güvenliği ile Güvenli KKD uygulamalarına büyük önem veriyoruz. Tüm kişisel koruyucu donanım ekipmanlarımızla çekici hizmetleri yapmaktayız. Bununla birlikte her yıl Online İSG Eğitimi sertifikası alarak uygulamalarımıza devam ediyoruz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmaz

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?